DATA
05.02

Kiermasz książek z Fundacją Arka w Galerii SFERA

Zapraszamy na kolejne edycje akcji „Książka wspiera bohatera” (5 luty, 5 marzec), podczas których nie tylko kupicie perełki literackie, ale też będziecie mieli okazję wesprzeć podopiecznych okolicznych domów dziecka oraz świetlic środowiskowych. I to się nazywa „pomaganie przez czytanie”!

Jeśli chcielibyście zrobić coś dobrego i macie w domu książki, których już nie czytacie, weźcie udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Galerię SFERA oraz Fundację Ekologiczną ARKA: „Książka wspiera bohatera”. Wystarczy, że przekażecie książki do Punktu Informacyjnego w Galerii I. Zostaną one sprzedane w okazyjnych cenach, a dochód będzie w całości przeznaczony na pomoc podopiecznym okolicznych domów dziecka oraz świetlic środowiskowych.

Odwiedźcie Galerię SFERA 5 lutego i 5 marca, gdzie znajdziecie literaturę różnych gatunków. Powieści sensacyjne, thrillery, baśnie, fantastyka i wiele, wiele innych czekają, by zająć miejsce na Waszych półkach. Wśród ponad tysiąca tytułów znajdą się też prawdziwe białe kruki.

Akcja jest proekologiczna i promuje ideę upcyklingu, czyli formy przetwarzania wtórnego odpadów, aby uczynić je bardziej wartościowymi i dać im „drugie życie”.

- Podsumowanie minionego roku napawa nas nadzieją na przyszłość. Wyniki po raz kolejny udowadniają, że klienci Galerii SFERA mają wielkie serca. Książki nie tylko ucieszą nowych właścicieli, ale przede wszystkim przyczynią się do szerzenia idei upcyklingu. Zachęcamy do przedłużania życia przedmiotów, dzięki temu różne rzeczy, choć nam niepotrzebne, będą w stanie ucieszyć nowego właściciela i przyczynić się do zmniejszenia ilości śmieci. Nie wyrzucajmy, nie marnujmy czegoś, co może z powodzeniem posłużyć innym – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Kiermasz jest przeprowadzany zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Wykorzystujemy książki zbierane podczas poprzednich edycji, które przeszły odpowiednią kwarantannę. W trosce o bezpieczeństwo uczestników w strefie akcji „Książka wspiera bohatera” zostaną ustawione podajniki z płynem do dezynfekcji rąk.

W 2021 roku pomimo pandemii w Galerii SFERA odbyło się aż 10 edycji akcji „Książka wspiera bohatera” oraz 5 odsłon akcji „Zabawki ratują zwierzaki”, niezwykle popularnych wśród klientów Galerii. Łącznie zebrano 41 290 złotych, co pozwoliło pomóc prawie 2000 dzieciom z Bielska i okolic oraz niezliczonej ilości zwierząt znajdujących się pod opieką lokalnie działających organizacji. Z zebranych funduszy fundacja Arka przeprowadziła 31 warsztatów dla 500 dzieci i młodzieży z domów dziecka i świetlic środowiskowych oraz zakupiła 1070 biletów do kina.

Wśród organizacji, które wspólnymi siłami wsparliśmy, znalazło się:

  • 11 świetlic środowiskowych skupionych w Zespole Placówek dla Dzieci i Młodzieży „Parasol”,
  • 10 Domów Dziecka w Bielsku-Białej, Żywcu, Cieszynie, Pszczynie oraz Kętach,
  • Fundacja Ulica Kreatywna.