DATE
16.03 - 30.04

#SolidarnizUkrainą

Hasło #SolidarnizUkrainą towarzyszy nam od początku niezwykle trudnej sytuacji, w której znaleźli się nasi sąsiedzi. Galeria Sfera wraz z najemcami wspiera obywateli Ukrainy i chce, aby pomoc, której udzielamy, miała charakter systemowy, ale też odpowiadała na aktualne potrzeby.

Poszczególne sklepy w Galerii SFERA również organizują zbiórki i angażują się w pomoc Ukrainie – poniżej informacje na temat aktualnie prowadzonych działań:

 • Sala Zabaw Fikołki proponuje darmową opiekę dzienną dla dzieci w wieku od 5 do 11 r.ż. Zapewnione jest wyżywienie, opieka i ubezpieczenie. Dodatkowo można skorzystać z 2 godzinnych darmowych wejściówek na zabawę z poczęstunkiem. Dzieci można zapisywać pod numerem telefonu: +48 500 200 200. Akcja prowadzona jest do odwołania.
 • Kino Helios uruchomiło bezpłatne seansy filmowe dla dzieci w języku ukraińskim. Przynajmniej jeden seans w ciągu dnia, codziennie, przez cały tydzień. Rezerwacji darmowych wejściówek na animowane filmy z dubbingiem dla najmłodszych widzów można dokonać telefonicznie: (33) 498 70 15, (33) 498 70 17.
 • Sklep CCC zbiera obuwie w ramach akcji #DajSwoimButomDrugieŻycie – do sklepu można przynieść niezniszczone obuwie dowolnej marki, w każdym fasonie i rozmiarze. Obecnie najbardziej potrzebne jest obuwie jesienno-zimowe oraz sportowe damskie i dziecięce. Buty po dezynfekcji trafią do potrzebujących.
 • Drogeria Natura prowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów higienicznych i kosmetycznych –produkty można zostawiać w wyznaczonych koszach, następnie zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem organizacji pomocowych. Zbiórka trwa do 31 marca.
 • Sklep Eurofirany przekaże cały zysk ze sprzedaży koców – kupując dowolny koc z kolekcji w sklepie stacjonarnym lub online pomagasz Ukrainie. Zysk ze sprzedaży w całości zostanie przekazany na pomoc dzieciom. Koce w sklepie online dostępne są tu.
 • HalfPrice przekazuje dochód ze sprzedaży wybranych produktów na pomoc Ukrainie – dochód ze sprzedaży odzieży, obuwia i akcesoriów dla dzieci przecenionych -20% w całości zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Akcja trwa do 14 marca.
 • Juice bar Frankie’s prowadzi zbiórkę pluszowych misiów dla ukraińskich dzieci. Nowe i niezniszczone zabawki można przynosić do lokalu.

Działania na rzecz Ukrainy wsparli również:

 • firma Martes Sport przekazała dla obywateli Ukrainy 3300 śpiworów w imieniu swoich 3300 pracowników,
 • producent biżuterii APART na rzecz osób poszkodowanych przez wojnę wsparł kwotą 100 000 zł Polską Akcję Humanitarną,
 • sklep z produktami dla zwierząt Aquael przekazał dary z przeprowadzonej zbiórki na rzecz potrzebujących zwierząt w Ukrainie i do domów tymczasowych w Polsce,
 • producent obuwia Wojas włączył się w ogólnopolską zbiórkę https://www.siepomaga.pl/ukraina,
 • księgarnia Świat Książki obniżyła cenę e-booka z rozmówkami polsko-ukraińskimi do symbolicznej złotówki.

Zachęcamy, by angażować się w akcje proponowane przez konkretne marki. Nie ustawajmy w niesieniu pomocy.

Chcesz pomóc?

Więcej informacji znajdziecie na stronach:
https://solidarnizukraina.info/
https://bielsko-biala.pl/solidarni-z-ukraina

Znajdziecie tam wszystko – począwszy od bieżących aktualności, przez formularze pomocowe do serwisów ogłoszeniowych dla uchodźców.

ми з вами! #SolidarnizUkrainą