DATA
30.01

Z troską o dzieci i planetę – Galeria SFERA po raz kolejny gra z WOŚP!

Miejsce: Galeria Sfera II

Już 30 stycznia Galeria SFERA po raz szósty zaprasza do udziału w aukcji oryginalnych, ręcznie malowanych krzeseł zaprojektowanych i wykonanych przez uczniów bielskiego „Plastyka”! Jak co roku, wspólnie z Fundacją ARKA, organizujemy licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To okrągły, 30. Finał, dlatego tym bardziej liczymy na Wasze zaangażowanie i szczodrość!

15 nieużywanych już krzeseł przekazanych przez Galerię trafiło najpierw w ręce uczniów Zespołu Szkół Plastycznych i zostało zamienione na prawdziwe, unikalne dzieła sztuki użytkowej. Każde z nich wyróżnia się oryginalnym wzornictwem i unikatowym, ręcznym wykonaniem. Akcja wypisuje się dzięki temu w idę upcyklingu, nadając przedmiotom drugie życie.

Jak włączyć się w akcję?

Licytacja krzeseł odbędzie się 30 stycznia w niedzielę handlową, od godziny 15.00. Natomiast już od środy  26.01, krzesła będą wystawione we Foyer SFERY II, a cały zebrany dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie oddziałów okulistyki dziecięcej – zakup niezbędnego sprzętu diagnostycznego i stołów operacyjnych. Wzrok jest bardzo ważnym zmysłem, dlatego razem wesprzyjmy WOŚP w finansowaniu specjalistycznych badań ratujących dziecięce oczy.

Nawet jeżeli nie uda się Wam zdobyć wyjątkowego krzesła, możecie włączyć się w zbiórkę! Przez cały weekend (29-30 stycznia) na terenie Galerii wolontariusze z Medical Point, 73 Koziańskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Carpe diem” oraz 37 Beskidzkiej „Błękitnej Drużyny” z Kóz będą chodzić z charakterystycznymi puszkami z czerwonym serduszkiem.

Zachęcamy do wsparcia i zapraszamy do wizyty w Galerii w ostatni weekend stycznia.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi.

Przejrzyjmy na oczy i zagrajmy razem z Orkiestrą! Siema!

Kiedy? 30 stycznia (licytacja od godz. 15:00)
Gdzie? Galeria Sfera II