DATA
20.06 - 27.06

24.LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa po raz kolejny z Galerią Sfera

Już po raz 16 Galeria SFERA wspiera jeden z najsłynniejszych festiwali muzyki jazzowej w Polsce „24.LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa”, który w tym roku odbędzie się pod koniec czerwca (20-27.06). W tych dniach Bielsko-Biała po raz kolejny stanie się światową stolicą jazzu.

Jazz to radość, wolność, improwizacja i emocje, które wraz z Festiwalem na stałe wpisały się już w kalendarz wydarzeń naszej Galerii. Blisko 2 tys. muzyków z całego świata miało już okazję wziąć udział w 23. edycjach Zadymki, czyli najlepszego polskiego festiwalu jazzowego.

Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w salach koncertowych, klubach, teatrze, kinie, a nawet w górskim schronisku, na wysokości 1000 m n.p.m. i w zabytkowej kopalni 320 m pod ziemią. Jako partner strategiczny Bielskiej Zadymki Jazzowej, wspieramy organizatorów i zapraszamy na wszystkie koncerty oraz wydarzenia towarzyszące. Część z nich będzie miała również miejsce na terenie naszej Galerii m.in. klubowa noc w Klubie Klimat oraz pokaz filmowy w Kinie Helios.

Całość programu: https://www.zadymka.pl/program

Poniżej wydarzenia na terenie Galerii Sfera:

24.06.2022 piątek

21.00 / Klub Klimat / Bielsko-Biała
Okolice Jazzu – Klubowa Noc – Warszawa / Paryż
Cz. 1 - NERVY / Warszawa - koncert biletowany
Cz. 2 - ELECTRO DELUXE / Paryż - koncert biletowany

25.06.2021 sobota

17.00 / Kino Helios / Bielsko-Biała
Przedpremierowy pokaz filmu
JAZZ OUTSIDER w reż. Janusza Majewskiego – seans biletowany

Imprezy towarzyszące:

Cafe Zadymka - WYSTAWA MALARSTWA ANNY DUKHOVYCHNEJ I ANDREY’A ALEKSANDROVYCHA

Wśród licznych innych wydarzeń, warto pamiętać również o niedzielnej (26.06) paradzie nowoorleańskiej. Barwny pochód wyruszy spod Ronda Polskiego Jazzu i przejdzie na Rynek, gdzie odbędzie się finał tegorocznego festiwalu.

Życzymy Wam mnóstwa muzycznych inspiracji!